o mnie

Serdecznie zapraszam do gabinetów w Katowicach, Chorzowie, 

w Pszczynie i w Tychach lub do skorzystania z usługi on-line

Specjalizuję się w dietetyce klinicznej, kierunku, który dowodzi ścisłą zależność pomiędzy

naszym zdrowiem, a stylem życia jaki prowadzimy – ze szczególnym uwzględnieniem sposobu odżywiania.

Studia medyczne o specjalizacji dietetyka klinicznego pozwoliły mi na zgłębienie wiedzy w tej dziedzinie, a szkolenia, konferencje i  doświadczenie,   dodatkowo  ją ugruntowały.

Stale poszerzam swoją wiedzę nadal ucząc się i czytając tematyczne opracowania naukowe, literaturę fachową oraz biorąc udział w szkoleniach, warsztatach i kursach. Mam świadomość zmian i ciągłego rozwoju nauki w dziedzinie dietetyki.

Szkolenia z zakresu psychodietetyki i doświadczenie pozwoliły mi na poznanie kolejnej zależności – pomiędzy naszą sferą psychiczną a sposobem odżywiania  i ewentualnymi problemami pojawiającymi się na tym tle. Należę do organu doradczego Śląskiej Wyższej Szkoły Medycznej w Katowicach.

Priorytetem mojej pracy jest Państwa zadowolenie i zdrowie. Pragnę udzielać fachowej pomocy, która pomoże Państwu w osiąganiu zamierzonych celów: skutecznej i zdrowej utraty masy ciała, poprawy stanu zdrowia i płynącego z tego samozadowolenia.

W czasie konsultacji przeprowadzam badania antropometryczne i analizę składu masy ciała, ponadto dokładnie zapoznaję się z Państwa stanem zdrowia, historią żywienia, nawykami związanymi z odżywianiem się, preferencjami żywieniowymi i  trybem życia. Na podstawie zebranej w ten sposób wiedzy opracowuję indywidualny program dietetyczny, który spełnia wszystkie powyższe warunki.

W swojej pracy stawiam na wysoki standard i rzetelność, a swój sukces mierzę Państwa efektami, zadowoleniem i zdrowiem.

Pracuję na nowoczesnym sprzęcie wiodącego producenta, który z wielką dokładnością określa skład ciała ( tkanki mięśniowej, tłuszczowej i wody, a także wiek metaboliczny) i stanowi podstawę do zaleceń dietetycznych. Przykładowy raport analizy składu ciała – RAPORT

Serdecznie zapraszam do kontaktu!

Bożena Czabaj Brauntsch  /dietetyk kliniczny/

        
Bożena Czabaj Brauntsch – ZnanyLekarz.pl

CERTYFIKATY

Certyfikat_dietetyk_celiakia

cukrzyca_certyfikat_dietetykpsychodietetyk_bozenapsychodietetyka_certyfikat1dietetyk_Katowice_certyfikat_dietetyk_kliniczny

DOŚWIADCZENIE
  • Szpital w Siemianowicach
  •  Śląskich
  • Poradnia diabetologiczna w Siemianowicach Śląskich
  • Poradnia dietetyczna w Krakowie
  • Własna praktyka zawodowa

Kontakt
Dieta on-line
Pełna oferta
Ciekawostki
Oblicz swój wskaźnik otyłości
Analiza składu ciała 

» czytaj dalej...

 


Zapraszamy:

Dietetyk Katowice

Gabinet dietetyczny

ul. Staromiejska 6, tel. 501 952 617

Dietetyk Pszczyna

Gabinet partnerski w Medica Space

ul. Katowicka 55

Dietetyk Tychy

Gabinet partnerski Vitamed+

ul. Budowlanych 55

Dietetyk Chorzów

Przychodnia Resonica

ul. Strzelców Bytomskich 11


Czy zdrowa dieta ogranicza?

Wiele osób kojarzy zdrowe odżywianie z wyrzeczeniami i rezygnacją z potraw, które lubią. Nie zawsze tak jest, że istnieją wskazania do wykluczeń. Jeśli nie ma przeciwwskazań zdrowotnych,  to różnorodna i bardzo urozmaicona dieta jest najzdrowszą dietą.

Co wykluczyć lub ograniczyć z diety.

Wykluczyć należy to, co nam szkodzi lub to, co faktycznie nie ma nic wspólnego ze zdrowiem, bo bardziej przypomina ” sztuczny wytwór” niż prawdziwe jedzenie.

Czy sprawy związane ze zdrowiem odkładasz na później?

W natłoku codziennych obowiązków i  szybkim tempem życia, sprawy związane ze zdrowiem odkładamy na później nie myśląc, że „później” może już znaczyć za późno i wszystkie nasze dotychczasowe działania związane z polepszeniem sobie bytu na bliżej nieokreśloną przyszłość stracą na wartości w obliczu utraty zdrowia.

Odpowiedni styl życia, w tym racjonalne żywienie powinny…

…być naszą codziennością. Stresy, pośpiech, jedzenie w pośpiechu wszystkiego, co wpadnie w ręce lub  skusi z witryn sklepowych, barów, fast- foodów, itd… na długą metę nigdy nie zapewni nam zdrowia. Tylko okazjonalnie może nam nie zaszkodzić, ale systematyczne żywienie się w taki sposób daje nam gwarancję utraty zdrowia prędzej czy później.

Co daje wizyta u dietetyka?

Pomiary antropometryczne, analiza składu ciała jest wstępem wizyty i wykaże, czy twoja masa ciała, obwód talii są prawidłowe. Jeśli pomiary nie są w normie należy się zastanowić,  co dalej, by problemy się nie pogłębiały, a cofały. W trakcie wizyty dowiesz się również o podstawowych błędach,  jakie popełniasz w codziennej diecie. Warto wiedzieć, że odpowiednio się odżywiając możesz zapobiec wielu chorobom dietozależnym.

Nie zarabiam na suplementach diety.

Suplementami diety nie zastąpisz posiłku i  zrównoważonej diety. Suplementy nie zastąpią też aktywności i zdrowego stylu życia. Gdyby istniały cudowne środki na wszystkie nasze dolegliwości chorobowe, a także środki odchudzające jak podają media, nie byłoby dziś otyłych i chorych osób. Suplementy nie są lekami, a zaledwie środkami spożywczymi, dlatego z dużą ostrożnością należy podchodzić do wszechobecnych reklam podających nam wiedzę, którą po prostu mamy usłyszeć. Nigdy nie diagnozuj swojego zdrowia na podstawie reklam i nie lecz się sam.

Dietetyk w Polsce.

Dietetyk w Polsce jest stosunkowo nowym zawodem i niestety często niedocenianym. Zupełnie inaczej sprawa wygląda w krajach wysokorozwiniętych, gdzie  dietetyk  jest zawodem funkcjonującym już od dawna. Wraz z rosnącą świadomością również w Polsce zapotrzebowanie na usługi dietetyczne rośnie z roku na rok.

Usługa on-line dla zabieganych.

Jeśli nie dysponujesz czasem, a chciałbyś skorzystać z indywidualnego programu dietetycznego, zapraszam do skorzystania z  usługi on-line. Korzystając z usługi on-line należy bardzo rzetelnie wypełnić formularz. Wszelkie wątpliwości i dodatkowe pytania wyjaśniane będą drogą mailową bądź telefonicznie.

Serdecznie zapraszam na spotkanie do gabinetów:

Dietetyk Pszczyna

ul. Katowicka 55

oraz

Dietetyk Katowice

ul. Staromiejska 6

Szanujemy Państwa czas, dlatego wszystkie wizyty ustalane są na podstawie wcześniejszych ustaleń telefonicznych lub mailowych.

 

» schowaj tekst

dieta i odchudzanie dla ciebie