o mnie

 

Miło Państwa powitać na mojej stronie

Kilka słów o mnie

 

Ukończyłam studia medyczne o specjalności dietetyka kliniczna, co oznacza, że zajmuję się zarówno redukcją masy ciała jak i opracowaniem planów dietetycznych w określonych jednostkach chorobowych. Jeśli jesteście Państwo zainteresowani szczegółami – kliknijcie  tutaj  lub zadzwońcie do mnie pod nr tel. 501-952-617.  Z przyjemnością odpowiem na wszystkie pytania.

 

 Studia to nie wszystko

Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Dietetycznego. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jestem  ” specjalistą przyjaznym insulinoopornym  ” po szkoleniu SOIT –  School of Insulinresistance Therapy.

 

 

 

 

 

Studia dały mi gruntowne podstawy, ale to codzienna praca pozwoliła mi zdobyć doświadczenie, które moim zdaniem  jest równie ważne jak wiedza.  Staram się  stale uaktualniać wiedzę uczestnicząc w szkoleniach, webinarach  i kursach lub po prostu w wolnej chwili  czytam fachową literaturę.

Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Dietetycznego. 

 

Należę do organu doradczego Śląskiej Wyższej Szkoły Medycznej w Katowicach.

Człowiek to również emocje

 

Szkolenia z zakresu psychodietetyki,  i znowu podkreślę –   doświadczenie,  pozwoliły mi na poznanie kolejnej zależności. Tym razem  pomiędzy naszą sferą psychiczną a sposobem odżywiania  i ewentualnymi problemami pojawiającymi się na tym tle.

 

Państwa zdanie jest dla mnie ważne

Cieszy mnie każda dobra opinia wystawiona pod moim adresem. Jeśli zdarzy się uzasadniona, ale  niezbyt dobra – będzie dla mnie lekcją.

 

Priorytety w mojej pracy

Priorytetem mojej pracy jest Państwa zadowolenie i zdrowie. Pragnę udzielać fachowej pomocy, a moim celem jest pomóc  Państwu w osiąganiu zamierzonych celów: skutecznej i zdrowej utraty masy ciała, poprawy stanu zdrowia i płynącego z tego samozadowolenia.

 

———————————————————————————————————————————–

Proponowane formy spotkania:

1 . Online – więcej informacji 

2. Stacjonarnie – kontakt

 

Bożena Czabaj Brauntsch – ZnanyLekarz.pl

CERTYFIKATY

 

 

psychodietetyk_bozenaCertyfikat_dietetyk_celiakia

 

cukrzyca_certyfikat_dietetykpsychodietetyka_certyfikat1dietetyk_Katowice_certyfikat_dietetyk_kliniczny

 

DOŚWIADCZENIE

 

  • Szpital w Siemianowicach Śląskich
  • Poradnia diabetologiczna w Siemianowicach Śląskich
  • Poradnia dietetyczna w Krakowie - praktyka
  • Własna praktyka zawodowa

Co Państwa czeka w czasie spotkania

 

W czasie konsultacji przeprowadzam badania antropometryczne i analizę składu masy ciała, ponadto dokładnie zapoznaję się z Państwa stanem zdrowia, historią żywienia, nawykami związanymi z odżywianiem , preferencjami żywieniowymi i  trybem życia. Na podstawie zebranej w ten sposób wiedzy opracowuję indywidualny program dietetyczny lub plan działania, który spełnia wszystkie powyższe warunki. W swojej pracy stawiam na wysoki standard i rzetelność, a swój sukces mierzę Państwa efektami, zadowoleniem i zdrowiem. Pracuję na nowoczesnym sprzęcie wiodącego producenta, który z wielką dokładnością określa skład ciała ( tkanki mięśniowej, tłuszczowej i wody, a także wiek metaboliczny) i stanowi podstawę do zaleceń dietetycznych. Przykładowy raport analizy składu ciała – RAPORT

 

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO PIERWSZEGO SPOTKANIA – TUTAJ. 

 

Kontakt
Dietetyk online
Pełna oferta
Ciekawostki
Oblicz swój wskaźnik otyłości
Analiza składu ciała 

» czytaj dalej...

 


Zapraszam:

Dietetyk Katowice

  • Gabinet dietetyczny
  • ul. Staromiejska 6, tel. 501 952 617

Dietetyk Tychy

  • Gabinet w przychodni HYGEA
  • ul. Wyszyńskiego

Dietetyk Chorzów

  • Przychodnia Resonica
  • ul. Strzelców Bytomskich 11

Dietetyk online

 

 


Czy zdrowa dieta ogranicza?

Wiele osób kojarzy zdrowe odżywianie z wyrzeczeniami i rezygnacją z potraw, które lubią. Nie zawsze tak jest, że istnieją wskazania do wykluczeń. Jeśli nie ma przeciwwskazań zdrowotnych,  to różnorodna i bardzo urozmaicona dieta jest najzdrowszą dietą.

Co wykluczyć lub ograniczyć z diety.

Wykluczyć należy to, co nam szkodzi lub to, co faktycznie nie ma nic wspólnego ze zdrowiem, bo bardziej przypomina ” sztuczny wytwór” niż prawdziwe jedzenie.

Czy sprawy związane ze zdrowiem odkładasz na później?

W natłoku codziennych obowiązków i  szybkim tempem życia, sprawy związane ze zdrowiem odkładamy na później nie myśląc, że „później” może już znaczyć za późno i wszystkie nasze dotychczasowe działania związane z polepszeniem sobie bytu na bliżej nieokreśloną przyszłość stracą na wartości w obliczu utraty zdrowia.

Odpowiedni styl życia, w tym racjonalne żywienie powinny…

…być naszą codziennością. Stresy, pośpiech, jedzenie w pośpiechu wszystkiego, co wpadnie w ręce lub  skusi z witryn sklepowych, barów, fast- foodów, itd… na długą metę nigdy nie zapewni nam zdrowia. Tylko okazjonalnie może nam nie zaszkodzić, ale systematyczne żywienie się w taki sposób daje nam gwarancję utraty zdrowia prędzej czy później.

Co daje wizyta u dietetyka?

Pomiary antropometryczne, analiza składu ciała jest wstępem wizyty i wykaże, czy twoja masa ciała, obwód talii są prawidłowe. Jeśli pomiary nie są w normie należy się zastanowić,  co dalej, by problemy się nie pogłębiały, a cofały. W trakcie wizyty dowiesz się również o podstawowych błędach,  jakie popełniasz w codziennej diecie. Warto wiedzieć, że odpowiednio się odżywiając możesz zapobiec wielu chorobom dietozależnym.

Nie zarabiam na suplementach diety.

Suplementami diety nie zastąpisz posiłku i  zrównoważonej diety. Suplementy nie zastąpią też aktywności i zdrowego stylu życia. Gdyby istniały cudowne środki na wszystkie nasze dolegliwości chorobowe, a także środki odchudzające jak podają media, nie byłoby dziś otyłych i chorych osób. Suplementy nie są lekami, a zaledwie środkami spożywczymi, dlatego z dużą ostrożnością należy podchodzić do wszechobecnych reklam podających nam wiedzę, którą po prostu mamy usłyszeć. Nigdy nie diagnozuj swojego zdrowia na podstawie reklam i nie lecz się sam.

Dietetyk w Polsce.

Dietetyk w Polsce jest stosunkowo nowym zawodem i niestety często niedocenianym. Zupełnie inaczej sprawa wygląda w krajach wysokorozwiniętych, gdzie  dietetyk  jest zawodem funkcjonującym już od dawna. Wraz z rosnącą świadomością również w Polsce zapotrzebowanie na usługi dietetyczne rośnie z roku na rok.

Usługa on-line dla zabieganych.

Jeśli nie dysponujesz czasem, a chciałbyś skorzystać z indywidualnego programu dietetycznego, zapraszam do skorzystania z  usługi on-line. Korzystając z usługi on-line należy bardzo rzetelnie wypełnić formularz. Wszelkie wątpliwości i dodatkowe pytania wyjaśniane będą drogą mailową bądź telefonicznie.

Szanuję Państwa czas, dlatego wszystkie wizyty ustalane są na podstawie wcześniejszych ustaleń telefonicznych, mailowych lub przez aplikację Znanego Lekarza.

 

» schowaj tekst

dieta i odchudzanie dla ciebie